fbpx
Przebarwienia po trądziku

Jak usunąć przebarwienia na twarzy po trądziku?

Z przebarwieniami miał do czynienia chyba każdy z nas – zwłaszcza po okresie letnim, kiedy poza piękną opalenizną pozostaje nam również pamiątka w postaci nieestetycznych plamek na twarzy, dekolcie czy ramionach. Część z przebarwień znika samoczynnie, innym trzeba trochę pomóc, choć niestety nie zawsze jest to łatwe i proste. To jak „zachowują się” przebarwienia zależy od predyspozycji i właściwości konkretnego organizmu. To dlatego niektórzy właściwie nie mają z nimi problemu, innym pojawiają się latem urocze piegi, które same znikają, a jeszcze inni walczą z przebarwieniami od zawsze – bez spektakularnych efektów. Przebarwienia dotyczą nie tylko plam słonecznych, ale znacznie częściej – zmian trądzikowych. Tego typu przebarwienia są najbardziej uporczywe i trudne do zwalczenia.

Jeżeli z przebarwieniami (od słońca czy trądziku) nie dadzą sobie rady kremy zawierające lekkie stężenia kwasów (azelainowy, glikolowy czy na przykład ferulowy) – warto sięgnąć po bardziej zdecydowane, choć wciąż mało ingerujące w nasz organizm, działania. Mowa tu na przykład o zabiegu depigmentacji, który świetnie usuwa ślady po trądziku oraz przebarwienia po pryszczach. Warto też pamiętać, że przebarwienia dotykają ponad 30 procent kobiet po trzydziestym roku życia i są zjawiskiem zupełnie normalnym. Odpowiednie oczyszczanie, pielęgnacja i dobrze dobrane zabiegi kosmetyczne pozwolą pozbyć się przebarwień i cieszyć się piękną i jednolitą kolorystycznie skórą – w każdym wieku!

Przebarwienia po trądziku jak się pozbyć?

Osoby, które mają plamy po trądziku wiedzą jak trudno z nimi walczyć i jak bardzo potrafią uprzykrzyć nam życie. Obniżenie pewności siebie, zaniżona samoocena, chęć ukrycia się przed innymi ludźmi – to tylko nieliczne z problemów, które nas dotykają. Dotyczy to, w dużej mierze nastolatków, którzy są pod dużą presją oceny rówieśników. Dlatego w takim przypadku warto zastosować kilka kroków, które mogą pomóc poczuć się lepiej osobie mającej przebarwienia na twarzy po trądziku.

Po pierwsze – należy zadbać o oczyszczanie skóry wieczorem – zwłaszcza jeśli osoba borykająca się z przebarwieniami wykonuje regularnie make-up. Dwuetapowe oczyszczanie za pomocą olejków, a następnie żelu do mycia twarzy powinno zdecydowanie poprawić kondycję naszej skóry. Są tu dwie szkoły: można najpierw zmyć makijaż płynem micelarnym, następnie użyć olejku, który rozpuści resztki produktów i na koniec umyć twarz żelem. Innym sposobem jest rozpuszczenie makijażu przy użyciu olejku, następnie skorzystanie z żelu i na koniec usunięcie resztek przy pomocy płynu micelarnego. Niezależnie od wyboru metody – na sam koniec zawsze powinniśmy użyć toniku, który wyrówna ph naszej skóry. Nieoczyszczona twarz jest jednym z głównych powodów występowania zaskórników oraz trądziku, warto o tym pamiętać!

Jeśli nasze oczyszczanie jest dopracowane do perfekcji, a mimo to mamy problem z pryszczami i przebarwienia po trądziku irytują nas i odbierają nam pewność siebie – trzeba przyjrzeć się pielęgnacji – jakich kosmetyków używamy? Czy przypadkiem nas nie zapychają? Jeżeli nie ma przeciwskazań – warto w pierwszej kolejności postawić na kremy zawierające niskie stężenie dobroczynnych kwasów. Kwas azaleinowy i glikolowy świetnie wpływają na kondycję skóry, osiągając rewelacyjne rezultaty właśnie w walce z przebarwieniami.

Pomimo odpowiedniego oczyszczania i dobrze dobranej pielęgnacji możemy mieć po prostu skłonność do trądziku. Jeśli przebarwienia potrądzikowe nie schodzą po włączeniu kwasów – zainteresujmy się terapią depigmentacyjną.

Co na przebarwienia po trądziku? Depigmentacja!

Terapia depigmentacyjna to prosty i nie sprawiający bólu zabieg. Można ją wykonać na dwa sposoby. Pierwsza metoda polega na nałożeniu maski zawierającej kompozycję odpowiednio dobranych aktywnych składników. Substancje zawarte w takiej masce rozjaśniają przebarwienia, a także wykazują działanie odmładzające i antyoksydacyjne. Drugi sposób to skierowanie wiązki lasera w odbarwione miejsce i rozbicie melatoniny, której cząsteczki są samoczynnie wchłaniane przez organizm. Obie opcje są dostępne na wyciągnięcie ręki i nie są bardzo drogimi zabiegami. W zależności od uporczywości problemu – tego typu procedury należy powtarzać i odpowiednio dbać o naszą skórę.

Jak pozbyć się przebarwień? A może: jak do nich nie dopuścić?

Zamiast zastanawiać się jak usunąć przebarwienia na twarzy warto upewnić się, że pamiętamy o profilaktyce. Niby każdy wie, że trzeba używać filtrów, ale mało kto używa ich w prawidłowy sposób. Istnieje wiele mitów związanych z filtrami, które choć regularnie obalane przez autorytety w dziedzinie kosmetologii – wciąż jeszcze pokutują w naszym społeczeństwie. Jednym z mitów, który szkodzi najbardziej jest ten, który mówi o używaniu filtrów wyłącznie latem, w pełnym słońcu. Filtry powinniśmy stosować przez cały rok, nawet jeśli za oknem mamy kiepską pogodę i chmury. Dlaczego? Słońce i tak dociera na Ziemię, aktywując procesy starzeniowe w naszych organizmach.

Drugą ważną kwestią jest ilość filtru, którą powinniśmy aplikować. Istnieje wiele rzetelnych źródeł w internecie, które w jasny i prosty sposób uświadamiają w jaki sposób obliczyć ilość niezbędnego filtra w odniesieniu do powierzchni twarzy. Warto o tym pamiętać, bo zbyt mała ilość filtru użytego na twarzy w ogóle nas nie ochroni!

Jak pozbyć się przebarwień po trądziku, gdy wszystko zawodzi?

Niestety nie każdy trądzik można wyleczyć odpowiednią pielęgnacją czy prostym zabiegom medycyny estetycznej. Jeżeli problem sięga głębiej warto przyjrzeć się naszej diecie. To co jemy ma ogromny wpływ na wygląd i kondycję naszej skóry, choć wielu z nas wciąż ten fakt bagatelizuje. Jeżeli dieta jest unormowana, a sam trądzik i przebarwienia po pryszczach spędzają nam sen z powiek – warto udać się do lekarza dermatologa, który z pewnością zleci komplet badań i będzie szukał pierwotnej przyczyny naszych problemów.

Wpisy blogowe

Jakie zabiegi na szyję i dekolt?

Jakie zabiegi na szyję i dekolt?

To właśnie szyja i dekolt, zaraz obok dłoni, są najbardziej wyeksponowane na widok publiczny i na działanie  czynników zewnętrznych, tym…
Jak odmłodzić dłonie. Sprawdzone porady

Jak odmłodzić dłonie. Sprawdzone porady

Dłonie to często doskonała wizytówka każdej kobiety ale też mężczyzny, to właśnie one oraz szyja zdradzają nasz wiek lepiej niż…
Jak się pozbyć cellulitu - sprawdzone porady

Jak się pozbyć cellulitu - sprawdzone porady

Cellulit to zmora wielu osób niezależnie od wieku. Szczególnie kobiety próbują zwalczyć każdy niepożądany centymetr kwadratowy tzw. skórki pomarańczowej. Czym…
Szczupła twarz - jak to zrobić?

Szczupła twarz - jak to zrobić?

Wiele kobiet i mężczyzn marzy o szczupłej, kształtnej i proporcjonalnej twarzy i o ile na zdjęciach efekt ten łatwo osiągnąć…