fbpx
Powiększanie ust

Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bezpieczne?

Powiększanie ust, tak jak powiększanie piersi czy pupy, może wydawać się zabiegiem mocno ingerującym w nasze zdrowie. Do zmiany wyglądu biustu używa się przecież skalpela, a pełna regeneracja i rekonwalescencja zajmują sporo czasu. Zupełnie inaczej wygląda kwestia powiększenia ust – choć wciąż nie wszyscy o tym wiedzą. Medycyna estetyczna jest gałęzią medycyny, która rozwija się w imponującym tempie. Właściwie cały czas pojawiają się nowe zabiegi polegające na poprawianiu mankamentów naszego wyglądu. Wypełniamy zmarszczki, redukujemy cellulit, likwidujemy widoczność naczynek czy żylaków. Jednak do najbardziej popularnych i chętnie stosowanych procedur należy powiększanie ust.

Do tego zabiegu wykorzystuje się naturalnie występujący w naszym organizmie kwas hialuronowy, który podany w odpowiedni sposób i przez profesjonalnego specjalistę, jest zupełnie bezpieczny. Efekt widoczny jest natychmiastowo, a wprawiony kosmetolog z łatwością poprawi nasze usta tak, byśmy czuły się piękne i zadbane.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to dla wielu kobiet spełnienie marzeń – dostępne od ręki, za niewielką kwotę i poprzez zupełnie niegroźne dla organizmu działania. Co więcej – efekt utrzymuje się nawet do 6 miesięcy! Nasze usta nie tylko są ładne, równe, ale również niesamowicie nawilżone, co jest chyba największą zaletą.

Na czym polega zabieg powiększania ust?

Choć wiele osób obawia się o powikłania po powiększaniu ust – tak naprawdę wypełnianie kwasem hialuronowym jest bardzo prostą i szybką procedurą. Na początek z pewnością będziemy musieli wypełnić obszerną ankietę dotyczącą naszego zdrowia – zwłaszcza alergii, uczuleń czy chorób przewlekłych. Niektóre z odpowiedzi mogą zostać uznane za przeciwskazania i dlatego ważne jest, abyśmy napisali prawdę i przyłożyli się do wypełnienia formularza. Następnie razem z kosmetologiem omawiamy nasz przypadek i informujemy co chcemy osiągnąć decydując się na zabieg – usta możemy nie tylko powiększyć i wypełnić, ale również skorygować asymetrię czy zmienić ich kształt. Po omówieniu oczekiwanego rezultatu ze specjalistą, zostaje podane znieczulenie – najczęściej w formie kremu. Kosmetolog pokrywa nasze usta grubą warstwą kremu i tak samo jak w gabinecie stomatologicznym – musimy poczekać aż znieczulenie zacznie działać.

Kiedy jesteśmy gotowi do rozpoczęcia procedury, krem zostaje zmyty, a specjalista rozpoczyna nakłuwanie bardzo cienką igłą. W ten sposób podawany jest kwas hialuronowy, którego zadaniem jest wypełnienie nakłutej tkanki. Po nakłuciach specjalista dokładnie rozmasowuje usta, wtłaczając kwas hialuronowy i równomiernie go rozprowadzając. W zależności od oczekiwanych efektów podaje się od 0,5 ml do nawet 2-3 ml jednorazowo. I choć zabieg ten w większości przypadków nie ma żadnych skutków ubocznych warto wiedzieć jakie mogą ewentualnie wystąpić powikłania po kwasie hialuronowym usta.

Twarde usta po kwasie?

Twarde usta po kwasie hialuronowym to jeden z efektów ubocznych po zabiegu. Nie są to typowe powikłania po powiększaniu ust, bo tak naprawdę nic złego się w związku z tym nie dzieje w organizmie. Każde nakłucie to mikro uraz porównywalny do ugryzienia komara. Nic więc dziwnego, że na ustach mogą się tworzyć nierówności. Ta niedogodność minie samoczynnie po kilku – maksymalnie kilkunastu dniach od zabiegu. Na ilość twardych „grudek” ma też wpływ intensywność masażu kosmetologa po ostrzykiwaniu, ale tak naprawdę decydują osobnicze cechy pacjenta.

Ziarniaki po kwasie hialuronowym

Efektem reakcji immunologicznej organizmu mogą być ziarniaki, które choć występują bardzo rzadko, są bardziej problematyczne w leczeniu. Ziarniak pojawia się najczęściej po 3-4 miesiącach od zabiegu i występuje na całym, ostrzykiwanym wcześniej obszarze. Będzie twardy, rozlany kształtem i fioletowy – i tu warto odróżnić je od grudek, które są owalne. Leczenie ziarniaków i grudek jest odmienne, dlatego ważna jest tu odpowiednia diagnoza. W przypadku takiego powikłania po powiększaniu ust konieczna jest antybiotykoterapia na okres minimum 6 tygodni, a także podanie sterydów. Nieleczone ziarniaki znikną samoczynnie, ale dopiero po około 5 latach.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym powikłania typowe

Jeżeli chodzi o powiększanie ust powikłania, a raczej zwykłe, po zabiegowe niedogodności, to większość pacjentów doświadcza głównie:

 • Delikatnych zasinień;
 • Drobnych krwiaków;
 • Obrzęków;
 • Nierównej faktury ust;
 • Bólu i dyskomfortu podczas zabiegu;

Wszystkie z wymienionych niedogodności znikają samoistnie w ciągu kilku, maksymalnie kilkunastu dni i nie są zagrożeniem dla zdrowia.

Pamiętajmy o przeciwwskazaniach!

Warto również pamiętać, o przeciwwskazaniach, których nieprzestrzeganie może doprowadzić do skutków ubocznych, na które nikt z nas nie ma ochoty. Nie zaleca się przeprowadzania zabiegów związanych ze wstrzykiwaniem kwasu hialuronowego (zarówno kwas hialuronowy pod oczy powikłania jak i powiększanie ust) u osób, które:

 • Chorują na epilepsję, nowotwory;
 • Są alergikami (zwłaszcza alergie na składniki stosowane podczas zabiegu);
 • Leczą się lekami przeciwzakrzepowymi;
 • Są w ciąży lub karmią piersią;
 • Mają objawy stanu zapalnego lub infekcji – zarówno miejscowej jak i ogólnoustrojowej;
 • Nie poleca się również przeprowadzania zabiegu podczas pierwszych dni cyklu – wówczas kobiety narażone są na znacznie większy ból i dyskomfort.

Jeżeli w twoim przypadku nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego – to masz w zasięgu ręki wspaniałe możliwości. Możesz wygładzić zmarszczki, wypełnić bruzdy nosowo-wargowe, poprawić owal twarzy, powiększyć usta, a przede wszystkim nawilżyć i odmłodzić swoją skórę. Jeżeli do tej pory obawiałaś się o powikłania po powiększaniu ust – nie bój się! Występują one niezwykle rzadko i są raczej proste do skorygowania. Ryzyko jest naprawdę niewielkie, jeśli weźmiesz pod uwagę wspaniałe efekty, jakie otrzymujesz w zamian – i to niemal natychmiast!

Wpisy blogowe

Jakie zabiegi na szyję i dekolt?

Jakie zabiegi na szyję i dekolt?

To właśnie szyja i dekolt, zaraz obok dłoni, są najbardziej wyeksponowane na widok publiczny i na działanie  czynników zewnętrznych, tym…
Jak odmłodzić dłonie. Sprawdzone porady

Jak odmłodzić dłonie. Sprawdzone porady

Dłonie to często doskonała wizytówka każdej kobiety ale też mężczyzny, to właśnie one oraz szyja zdradzają nasz wiek lepiej niż…
Jak się pozbyć cellulitu - sprawdzone porady

Jak się pozbyć cellulitu - sprawdzone porady

Cellulit to zmora wielu osób niezależnie od wieku. Szczególnie kobiety próbują zwalczyć każdy niepożądany centymetr kwadratowy tzw. skórki pomarańczowej. Czym…
Szczupła twarz - jak to zrobić?

Szczupła twarz - jak to zrobić?

Wiele kobiet i mężczyzn marzy o szczupłej, kształtnej i proporcjonalnej twarzy i o ile na zdjęciach efekt ten łatwo osiągnąć…