fbpx

Skleroterapia Łódź

Skleroterapia Łódź

Czym jest skleroterapia

Jest to niechirurgiczny zabieg stosowany w leczeniu żylaków i pajączków, polegający na podaniu do światła żyły substancji obliterującej, specjalnej substancji pod postacią pianki lub płynu. Zabieg ten powoduje zniszczenie lub zwłóknienie żyły a następnie jej stopniowe zanikanie.

Usuwanie żylaków – jak sobie z tym poradzić?

Żylaki to problem, z którym zmaga się wielu z nas – głównie dopada on kobiece nogi, ale zdarza się również dosyć często u mężczyzn. Jest to uciążliwa przypadłość, która powoduje, że czujemy się mniej atrakcyjnie. Panie zaczynają unikać noszenia sukienek czy spódnic, w obawie, że żylaki będą zwracały na siebie uwagę. Istnieje jednak mało inwazyjny zabieg, który może w tej sytuacji bardzo pomóc. Skleroterapia Łódź polecana jest wszystkim, którzy posiadają:

Na czym polega zabieg skleroterapii

Podczas zabiegu wykonuje się za pomocą małych igieł kilkanaście wstrzyknięć, przeważnie są one bezbolesne. Zabieg trwa około 20-30 minut, bezpośrednio po nim pacjent może wrócić do codziennych czynności, jednak zaleca się korzystanie przez kilka dni ze specjalistycznej opaski elastycznej. Zdarza się, że w celu uzyskania odpowiedniego efektu potrzebnych jest więcej niż jedna sesja, nie jest to jednak reguła. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu.

USUWANIE ŻYLAKÓW – JAK SOBIE Z TYM PORADZIĆ?

Żylaki to problem, z którym zmaga się wielu z nas – głównie dopada on kobiece nogi, ale zdarza się również dosyć często u mężczyzn. Jest to uciążliwa przypadłość, która powoduje, że czujemy się mniej atrakcyjnie. Panie zaczynają unikać noszenia sukienek czy spódnic, w obawie, że żylaki będą zwracały na siebie uwagę. Istnieje jednak mało inwazyjny zabieg, który może w tej sytuacji bardzo pomóc. Skleroterapia Łódź polecana jest wszystkim, którzy posiadają:

   1. małych, pojedynczych żylaków (1-3 mm)
   2. żylaków pozostałych po operacji
   3. żylaków krwawiących
   4. żylaków u osób starszych lub takich, które nie mogą być z różnych przyczyn operowane
   5. żylaków dużych
   6. ciężkich nóg

Skleroterapia to usuwanie żylaków i tego typu zabiegi przeprowadza profesjonalny gabinet medycyny estetycznej. Zabieg skleroterapii Łódź polega na podaniu substancji obliterującej (w płynie lub piance) do światła żyły. To natomiast powoduje zniszczenie oraz zwłóknienie żyły i jej powolny, stopniowy zanik. Efektem jest ładna, gładka noga, bez żylaków. Wstrzyknięcia wykonywane podczas skleroterapii nie są bolesne, a zabieg nie trwa dłużej niż pół godziny.

Leczenie żylaków przeciwskazania

Przeciwskazania są bardzo istotne przy wykonywaniu jakichkolwiek zabiegów. Nasz gabinet medycyny estetycznej zwraca szczególną uwagę na to, by każdy klient się z nimi zapoznał i ocenił czy w sposób bezpieczny może poddać się zabiegowi. Jeśli chodzi o leczenie żylaków, to przeciwskazaniami są:

   1. cukrzyca
   2. zakrzepica żył
   3. obrzęk nóg, który nie ulega poprawie
   4. unieruchomienie
   5. owrzodzenia
   6. infekcja – zarówno miejscowa jak i ogólna
   7. alergia na środki obliterujące.

W takich wypadkach niestety skleroterapia nie może zostać wykonana ze względu na bezpieczeństwo klienta.

Jeżeli jednak nie znajdujesz u siebie żadnych przeciwskazań, a żylaki męczą cię od dawna polecamy wypróbować zabieg skleroterapii Łódź. Nic tak nie poprawia komfortu codziennego życia jak usuwanie żylaków. Skleroterapia Łódź jest polecana przez wielu specjalistów medycyny estetycznej jako zabieg skuteczny i chwalony przez klientów. Warto wybrać zaufany gabinet medycyny estetycznej, który zna się na wykonywaniu tego typu zabiegów. Sprawdź już dziś naszą ofertę i daj sobie pomóc! Z pewnością nie będziesz żałować, że wybierzesz właśnie nas!

O czym warto pamiętać decydując się na zabieg skleroterapii Łódź?

Po usunięciu żylaków można właściwie wrócić do normalnego funkcjonowania, jednakże lepiej unikać opalania na słońcu, gorących kąpieli oraz używania sauny. Lepiej również nie nosić uciskowych rajstop, a dodatkowym plusem w dochodzeniu do siebie po zabiegu będzie stosowanie specjalistycznej elastycznej opaski. Zdarza się, że usuwanie żylaków przy pomocy skleroterapii trzeba powtórzyć, ale najczęściej udaje się pozbyć pajączków za pierwszym razem.

Po zabiegu

Oprócz tego, że po zabiegu pacjent może wrócić do niemal normalnego trybu życia, zaleca się przez jakiś czas unikać sauny i gorących kąpieli i opalania miejsc poddanych zabiegowi. Warto też unikać długotrwałego siedzenia i stania oraz używać specjalnych opasek lub rajstop uciskowych