Czym jest mezoterapia?
Mezoterapia jest niechirurgicznym zabiegiem odmładzającym, rewitalizującym i regenerującym skórę. Polega na dostarczeniu substancji aktywnych, odżywczych lub leczniczych bezpośrednio w obrębie skóry.
Mezoterapia skóry głowy
Szczególnym rodzajem mezoterapii jest mezoterapia włosów. Pomaga walczyć z:
- łysieniem,
- wypadaniem włosów,
- kruchością włosów.
Dzięki temu, że odpowiednie substancje aplikowane są prosto do komórek włosa efekt jest szybki i wyraźny.
Przebieg zabiegu mezoterapii
Na głowie pacjenta rozprowadza się peelingujący preparat, który ma na celu, m.in dezynfekcję skóry. Poprzez takie oczyszczenie z sebum i nieprawidłowo złuszczonego naskórka ujść mieszków włosowych, skóra lepiej wchłonie wartości odżywcze. Następnie skóra głowy zostaje poddana mezoterapii, polegającej na wykonaniu serii płytkich wstrzyknięć składników odżywczych, głównie są to: witaminy A, B, C i E, kwas hialuronowy, peptydy, mikroelementy i kofeina. Trwa to ok. 10-20 min. Zabieg raczej nie jest bolesny, jednak może mu towarzyszyć uczucie dyskomfortu, dlatego na prośbę pacjenta może być stosowane znieczulenie miejscowe.
Efekty mezoterapii włosów
Pierwsze efekty pojawiają się już po ok. 2 tygodniach. Jednak jeden zabieg nie wystarczy, aby rezultat był pełny i satysfakcjonujący. Należy wykonać całą serię liczącą 4-8 zabiegów co 2 tygodnie. Wzrost zupełnie nowych włosów zauważalny jest po ok.2-3 miesiącach.
Jeśli mezoterapia ma na celu walkę z łysieniem, należy pamiętać, że nie jest to efekt trwały. Po serii zabiegów, oraz zabiegach przypominających co 2-3 miesiące należy przynajmniej raz w roku poddać się kolejnemu wstrzyknięciu.
Wskazania
Mezoterapia skóry głowy może być wykonana u każdego, kogo nie dotyczą przeciwwskazania. Po dokonaniu wywiadu w gabinecie pacjentowi zostanie dobrany odpowiedni koktajl mający na celu zwalczenie łysienia androgenowego, telogenowego, kruchości i łamliwości włosów, wypadania włosów oraz pobudzenie wzrostu.
Przeciwwskazania
Zabieg mezoterapii jest odradzany w przypadku:
- ciąży
- alergii na któryś składników obecnych w substancji odżywczej
- cukrzycy
- predyspozycji do zaburzeń pigmentacyjnych skóry
- stanów zapalnych, zakaźnych i chorób nowotworowych
O czym należy pamiętać
Przed leczeniem pacjent powinien:
- unikać spożywania aspiryny oraz leków enzymatycznych
- nie farbować włosów w dniu zabiegu
- poinformować o wszelkich przyjmowanych lekach oraz posiadanych alergiach
Po zabiegu:
- nie opalać się przez 48h
- nie stosować środków do stylizacji włosów
- nie korzystać z basenu i sauny przez 24h