fbpx

Mezoterapia Łódź

Mezoterapia Łódź

Mezoterapia igłowa Łódź – kiedy skóra potrzebuje ratunku

Mezoterapia to ogół zabiegów odmładzających, rewitalizujących oraz regenerujących skórę. Polega on na nakłuwaniu miejsca problematycznego i podawaniu odpowiednio dobranych substancji aktywnych, które odżywiają i leczą skórę.

Mezoterapia włosów – ratunek dla wszystkich, którzy walczą z łysieniem

Mezoterapia skóry głowy to świetny zabieg niechirurgiczny który odwraca wypadanie włosów i powoduje ich lepszy porost. Sama procedura polega na dokładnym oczyszczeniu skóry głowy oraz zdezynfekowaniu jej poprzez zastosowanie peelingu. Następnie wykonywana jest seria płytkich nakłuć i podawana jest substancja aktywna, która ma rozwiązać problem klienta. Mezoterapia skóry głowy powinna być powtarzana cyklicznie co dwa tygodnia – od sześciu do ośmiu razy. Tylko wtedy zabieg ma jakiś sens, a efekty będziemy mogli obserwować po około trzech miesiącach. Należy wykonywać później tak zwane – zabiegi przypominające co dwa lub trzy miesiące, a później raz w roku. Konieczność powtarzania zabiegów zależy od stopnia łysienia.

Przeciwskazania, na które zwraca uwagę gabinet medycyny estetycznej

Mezoterapia, jak każdy inny zabieg, posiada swoje przeciwskazania. Nie zaleca się wykonywania zabiegu, jeśli:

   1. klientka jest lub podejrzewa, że jest w ciąży
   2. klientka jest chora na cukrzycę
   3. klientka ma alergię na składniki w substancji odżywczej
   4. klientka posiada predyspozycję do zaburzeń pigmentacyjnych skóry
   5. u klientki stwierdzono stan zapalny lub zakaźny
   6. klientka ma chorobę nowotworową

Jak wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej?

Decydując się na zabieg jakim jest mezoterapia skóry głowy, trzeba mieć pewność, że powierzamy swoje ciało w dobre ręce. Nie oszczędzajmy, wybierając najtańszy salon, kosztem umiejętności osoby wykonującej zabieg. Choć nie jest to procedura chirurgiczna to w każdym przypadku można zrobić klientce krzywdę, jeśli zabieg jest wykonywany przez osobę niekompetentną.

Mezoterapia powinna zostać przeprowadzona przez wykwalifikowanego specjalistę medycyny estetycznej, narzędzia powinny być nowe lub odpowiednio zdezynfekowane. W naszym gabinecie przykładamy szczególną wagę do higieny i czystości pracy. Wykonując zabieg mezoterapii igłowej w naszym salonie klientki wychodzą zadowolone i z radością wracają na zabiegi przypominające.

Zalecenia przed zabiegiem – mezoterapia włosów

Zanim mezoterapia skóry głowy zostanie wykonana należy unikać leków enzymatycznych, zwłaszcza aspiryny. Dodatkowo nie wolno w dniu zabiegu farbować włosów. Co najważniejsze poinformujmy osobę wykonującą zabieg o wszystkich przyjmowanych lekach oraz alergiach na substancje aktywne.

Po zabiegu – o czym warto pamiętać?

 • Klientka nie powinna opalać się przez minimum 48 godzin
 • Klientka nie powinna korzystać z sauny oraz basenu przez 24 godziny
 • Klientka nie powinna używać kosmetyków ani innych środków do stylizacji włosów