fbpx

KWAS HIALURONOWY

KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy Łódź – co to właściwie takiego?

Kwas hialuronowy to polisacharyd, czyli substancja, która znajduje się naturalnie w naszym organizmie i jest odpowiedzialna za transportowanie wody do wnętrza poszczególnych tkanek. Kwas hialuronowy pobudza również produkcję kolagenu, który z kolei jest przyczyną dobrego wyglądu skóry, jej jędrności oraz elastyczności.

Jeżeli kwas hialuronowy Łódź jest na dobrym poziomie – cera wygląda fantastycznie, młodo i świeżo. Z czasem jednak tej substancji brakuje i pojawiają się coraz częściej zmarszczki. Na szczęście istnieje możliwość podania kwasu hialuronowego poprzez zastrzyk podskórny w gabinecie medycyny estetycznej. Świetnie sprawdzają się: preparat Restylane, preparat Neauvia, preparat Teosyal, preparat Juvederm. Są to mieszanki zawierające największe stężenie kwasu hialuronowego, a co za tym idzie są najskuteczniejsze w walce z jego brakiem. Doskonale wypełniają tkanki oraz modelują w sposób objętościowy.

Gdzie możemy wykorzystać zastrzyk z kwasem hialuronowym?

Poprzez użycie wyżej wspomnianych preparatów możemy w dużym stopniu poprawić wygląd swojego ciała – wypełnimy lub wygładzimy nim zmarszczki, odbudujemy prawidłowy owal twarzy, powiększymy lub wyrównamy usta, a także możemy pracować nad zmianą wszystkich innych części ciała, na których widoczny jest brak kwasu hialuronowego. Wszystkie zabiegi są w pełni bezpieczne, jeśli wykonamy je w profesjonalnym salonie. Dobry gabinet medycyny estetycznej poznamy po reżimie sanitarnym oraz kompetencjach specjalistów.

Wskazania i przeciwskazania – kwas hialuronowy Łódź

Kwas hialuronowy polecany jest przy wymienionych problemach:

   1. obecność bruzd nosowo-wargowych
   2. zniwelowanie doliny łez
   3. modelowanie linii żuchwy
   4. wypełnienie, powiększenie, wyrównanie ust
   5. zniwelowanie zmarszczek nad ustami
   6. poprawa owalu twarzy
   7. wypełnienie zapadniętych policzków
   8. zniwelowanie „lwiej zmarszczki”
   9. zniwelowanie „linii marionetki”
   10. uwydatnienie brody
   11. nawilżenie i odmłodzenie skóry, która zwiotczała na twarzy, szyi, ramionach czy dekolcie

Z zabiegu nie powinny korzystać osoby, które:

   1. mają stwierdzoną chorobę nowotworową
   2. stosują leki przeciwzakrzepowe
   3. są w trakcie miesiączki
   4. karmią piersią lub są w ciąży
   5. posiadają stan zapalny miejscowy lub ogólny
   6. są alergikami
   7. mają zdiagnozowaną epilepsję

Kwas hialuronowy to świetny sposób na zapoznanie się z efektami medycyny estetycznej. Nawet jak nie jesteśmy przekonane do tego typu działań i boimy się przerysowanych efektów, ale jednak kusi nas możliwość poprawienia wyglądu swojej skóry – to właśnie kwas hialuronowy jest dobrym wyborem. Jest to substancja naturalna, której podanie daje natychmiastowe efekty i utrzymuje się przez kilka miesięcy. Następnie zostaje wchłonięta przez organizm. Kwas hialuronowy przez to, że naturalnie występuje w organizmie nie należy do substancji alergicznych.